Bc. Tereza Mlejnková, 34 let, 2 děti

Po dokončení studia ošetřovatelství na Technické univerzitě v Liberci jsem nastoupila do Krajské nemocnice Liberec, kde jsem pracovala 2 roky na neurointenzivní jednotce. Po pětileté pauze na mateřské dovolené se svými dvěma syny jsem se vrátila zpět do intenzivní péče a před dvěma lety jsem v Brně dokončila specializaci v anesteziologicko-resuscitační a intenzivní péči. Nyní pracuji na operačních sálech v liberecké i frýdlantské nemocnici jako anesteziologická sestra. Má práce mě velmi baví a naplňuje, i když covidová pandemie a služby na ARO, byly – nejen pro mě – velmi náročným obdobím.

Svůj volný čas trávím nejraději s rodinou různými výlety. Mám ráda běh, kolo a hory. Jsem nadšený akvarista a také nikdy nepohrdnu dobrou kávou a knihou.

 

Co mě vedlo k rozhodnutí znovu kandidovat za Živé Hejnice

Naše sdružení nezávislých kandidátů Živé Hejnice je složené ze šikovných lidí, jejichž názory jsou mi blízké. Je, myslím si, velkou výhodou, že naše profese jsou rozmanité a jako zdravotník je mohu rozšířit o další obor.

Lucie mi tuto možnost znovu nabídla, proto mě těší, že mohu Živé Hejnice svou kandidaturou opět podpořit.

 

Čemu bych se chtěla věnovat, pokud bych se stala členkou zastupitelstva

Ráda bych se zaměřila na program určený dětem, a také na zlepšení zdravotní péče u nás v Hejnicích. Jako školitel resuscitace, bych se pokusila zlepšit a prohloubit znalosti veřejnosti v poskytnutí první pomoci.

 

Osobní krédo, které mě provází životem

Nejenom očima a ušima vede cesta k člověku, ale také srdcem a citem, prohlásil Jan Werich. Práce zdravotní sestry je založená na empatii, proto je pro mě toto krédo i životním posláním.