Ing. Lucie Podhorová, MSc., 44 let, 4 děti

Vystudovala jsem podnikovou ekonomiku na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci a také Psychologii a Mezinárodní vztahy na The Open University ve Velké Británii. V současné době pracuji jako personalistka v mezinárodní společnosti.

Hejnice vždy byly a jsou mým domovem. Mám to tu opravdu ráda – nejen město a blízkost malebné přírody Jizerských hor a Frýdlantska – ale především lidi, kteří zde žijí. Neumím si představit žít v jiném městě. Určitě to sami znáte – vždy tu potkáte někoho, kdo vás pozdraví, usměje se nebo s Vámi prohodí pár slov. Líbí se mi ten obyčejný život.

Zároveň jsem vždy věděla, že není dobré být jen sama za sebe, ba naopak je dobré se na chodu věcí podílet, v tomto případě město a život v něm spoluutvářet. V roce 2006 jsem se stala členkou Kontrolního výboru a od roku 2008 do současnosti jeho předsedkyní. V Zastupitelstvu města Hejnice působím od roku 2008. V Radě města Hejnice jsem činná od roku 2014. Zároveň zastupuji zřizovatele, tj. město Hejnice, ve Školské radě Základní a Mateřské školy Hejnice. Od roku 2016 jsem součástí Komise pro cestovní ruch Rady města Hejnice. V roce 2018 jsem se stala jednou z oddávajících na svatbách, které se v Hejnicích a okolí konají.

Ve všech oblastech, ve kterých působím, vedu otevřený dialog, naslouchám názorům ostatních a respektuji jejich vnímání daných věcí. Nahlížím na řešené problémy v širších souvislostech a s dostatečným nadhledem. Zároveň nemám bytostně ráda ohýbání nastavených pravidel.

Nad rámec svého působení pro Hejnice jsem revizorkou Frýdlantska, spolku pro kulturu a krajinu, a také jsem členkou kontrolní komise Jizersko-ještědského horského spolku. V letošním roce jsem byla přizvána k jednáním o Dohodě o Bučinách – interpretačnímu plánu Jizerskohorských bučin jako území UNESCO, čehož si velmi vážím.

Věnuji se také překladům z / do anglického jazyka, který jsem si v průběhu mých studií ve Velké Británii velmi oblíbila. Překládala jsem mimo jiné informační panely Koberovské promenády nebo textovou část knihy Město Liberec vydané v roce 2018.

Svůj volný čas ráda trávím se svou rodinou a přáteli, nejraději společně poznáváme blízké i vzdálenější okolí pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách.

 

Co mě vedlo k rozhodnutí znovu kandidovat za Živé Hejnice

K rozhodnutí znovu kandidovat za Živé Hejnice mě vede přesvědčení, že není dobré opouštět nedokončenou práci, a také myšlenky, které by mohly být v rámci rozvoje Hejnic realizovány. Mou hnací silou jsou nejen mí kolegové ve sdružení Živé Hejnice, ale každý jednotlivý občan či návštěvník města. Věřím, že Hejnice jsou dobré místo pro život a je radost se podílet na jeho chodu.

 

Čemu bych se ráda věnovala, pokud bych se stala znovu členkou zastupitelstva

Ráda bych pokračovala – kromě běžných operativních záležitostí – v rozeběhnutých velkých projektech: ať se jedná o znovuotevření Vily Emila Simona a jejího lesoparku pro širokou veřejnost, tak kvalitní nadčasové řešení problematiky centra města včetně pozemku po bývalém hotelu Perun a Klášterní ulice. Velký a bohužel nedoceněný potenciál města vidím v podpoře cestovního ruchu. Podpoře, která však respektuje přírodní krásy a bohatství a nevytvoří z Hejnic lunapark pro turisty. Budu pokračovat ve snaze otevřít v Hejnicích informační / návštěvnické centrum, které se stane užitečným a vyhledávaným bodem pro místní i návštěvníky.

Ve všech činnostech budu aktivně spolupracovat a komunikovat jak s občany, tak se všemi zvolenými zastupiteli bez ohledu na jejich členství ve volebních sdruženích.

 

Osobní krédo, které mě provází životem

Věřím v dobrého člověka a ve šťastné konce.