Ing. Lucie Podhorová MSc., 40 let, vdaná, 3 děti

Mé jméno je Lucie Podhorová, v současné době pracuji jako personalistka ve společnosti Grupo Antolin Bohemia, a. s. v Liberci. Hejnice však vždy byly a jsou mým domovem. Mám to tu opravdu ráda – nejen město, blízkost přírody Jizerských hor, ale hlavně lidi, kteří zde žijí. Neumím si představit žít v jiném – pro mne anonymním – městě.  Určitě to sami znáte – jdete třeba jen pro děti do školky nebo do obchodu, a vždy potkáte někoho, kdo vás pozdraví, usměje se nebo prohodí s vámi pár slov. Líbí se mi ten obyčejný život. Zároveň jsem vždy věděla, že by bylo dobré se na chodu města nějakým způsobem podílet, nějakým způsobem město spoluutvářet. V roce 2006 jsem se stala členkou Kontrolního výboru a od roku 2008 do současnosti jeho předsedkyní. V Zastupitelstvu města Hejnice působím od roku 2008. V Radě města Hejnice jsem činná od roku 2014. Zároveň zastupuji zřizovatele, tj. město Hejnice, ve Školské radě Základní a Mateřské školy Hejnice. Od roku 2016 jsem součástí Komise Rady města Hejnice pro cestovní ruch. Ve všech oblastech, ve kterých působím, se snažím vést dialog, naslouchat názorům ostatních a pochopit jejich vnímání daných věcí.

Nad rámec Hejnic se spolupodílím na chodu např. Frýdlantska, spolku pro kulturu a krajinu a Nadačního fondu Clam-Gallas jako revizorka, dále jsem členkou kontrolní komise Jizersko-ještědského horského spolku nebo součástí projektu Frýdlantsko 2030.

Svůj volný čas ráda trávím se svou rodinou a přáteli, nejraději společně poznáváme blízké i vzdálenější okolí pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách.

Osobní krédo, které mne provází životem.

Věřím v dobrého člověka a ve šťastné konce.