Ing. Stanislav Budka, 47 let, ženatý, 2 děti

Jmenuji se Stanislav Budka, je mi čtyřicet sedm let. Do Hejnic jsem se spolu se svou ženou přistěhoval před šestnácti lety a necelý rok potom se nám narodila dvojčata. Šest let jsem učil na zdejší základní škole, teď pracuji v Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR v Liberci. Moje pracovní náplň je různorodá, z největší části se věnuji dotační podpoře drobných opatření v krajině – kosení luk, ošetřování stromů, zakládání alejí, vytváření tůní a podobně.

Mám štěstí v tom, že práce je mi zároveň zábavou. Kromě toho mě hodně zajímá a baví kultura – především hudba a literatura, a taky film a divadlo. Jsem členem Kulturní komise města Hejnice, ve které mám kromě spolupráce na přípravě ostatních kulturních počinů na starost náplň Hejnického kinematografu. Starám se taky o to, aby každého čtvrt roku vyšel Hejnický zpravodaj. Rád sportuju, ale zásadně jenom pro radost – hraju s partou kamarádů florbal, rád chodím po horách, v létě jezdím do práce na kole, v zimě jezdím na běžkách, ale spíš na výlety, než že bych běhal. Od střední školy jezdím na vandry, a i když frekvence poslední dobou hodně poklesla, do přírody chodím pořád.

Co mne vedlo k rozhodnutí kandidovat za Živé Hejnice.

Hejnice a jejich okolí mi přirostly k srdci, žije se mi tu dobře a postupně jsem došel k závěru, že je na čase začít pomalu vracet, co jsem tu získal. A tak nabídka kandidatury za Živé Hejnice přišla v pravý čas.

Čemu bych se rád věnoval, pokud bych se stal členem zastupitelstva.

Kdybych se dostal do zastupitelstva, snažil bych se především o věcnou, tvůrčí a pozitivní spolupráci ve prospěch Hejnic se všemi zastupiteli bez ohledu na to, z kterého sdružení jsme. Konkrétně bych se chtěl věnovat hledání způsobů, jak víc zapojit občany do správy města. Dál podpoře cestovního ruchu, ale jen takového, který nepoškodí to nejcennější, co Hejnice mají – okolní krajinu a její přírodního hodnoty – a to i ve spolupráci s okolními obcemi a dalšími partnery v území. Do téhle oblasti patří například i řešení dopravní situace na Smědavě – i když nejde přímo o záležitost našeho města, to by z toho mohlo profitovat. A taky bych rád přispěl k tomu, aby se uspokojivě vyřešila otázka hejnického „náměstí“.

Osobní krédo, které mne provází životem.

Zkrátka přiložit ruku k dílu podle hesla „Je lepší zapálit aspoň malou svíčku než proklínat temnotu.“